0.7 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

4516 POSTIME
0 KOMENTET

Prodhuesit e duhanit do të paguajnë koston e pastrimit të bishtalecave të cigareve në Britani

Qeveria Britanike po e konsideron mundësinë e faturimit të kompanive të mëdha të duhanit koston e pastrimit të mbeturinave nga bishtat e cigareve, e...

Çairi frymon shqip, Hasan Prishtina, Frashëri, Demaçi janë disa nga emrat e ri të rrugëve

Kryetari I Komunës së Çairit ka ndarë një lajm të madh sot në rrjetin social në Facebook, ku ka bërë të ditur se sot...

Vandalizohet xhamia turke në Kassel të Gjermanisë

Simpatizantët e PKK vandalizuan xhaminë dhe qendrën kulturore turke në Kassel të Gjermanisë të shtunën.Mbështetësit e grupit terrorist shkruanin fjalë fyese dhe kërcënuese në...

Deklarata e fortë e Vuçiç: Nëse do ta njihja Kosovën, do të merrja Çmimin Nobel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka bërë sërish një deklaratë të fortë në lidhje me pavarësinë e Kosovës. Ai pohoi se vetëm një Serbi...

Dy tërmete të forta në Austri, lëkundjet ndihen edhe në dy shtete të tjera

Dy tërmete me madhësi 4.9 dhe 4.6 ballë të shkallës rihter, janë regjistruar në Austri pak më parë. Lajmi është bërë i ditur nga Qendra...

OKB: Përfundimi i luftës së Sirisë, përgjegjësi e jona kolektive

Përfundimi i luftës së Sirisë është përgjegjësia jonë kolektive, tha shefi i OKB për konferencën e donatorëve Përfundimi i konfliktit 10-vjeçar në Siri është përgjegjësia...

Vazhdon dhuna ndaj aziatikëve në SHBA: Rrahet një filipinase 65-vjeçare në mes të New Yorkut

Filipinasja 65-vjeçare është viktima e fundit e sulmeve anti aziatike në Shtetet e Bashkuara. Sulmi ndodhi në Manhattan të New Yorkut, para një ndërtese...

Ishte mbyllur gjatë pandemisë, Izraeli rihap pikën kufitare me Egjiptin

Të martën Izraeli njoftoi se ka rihapur pikën kufitare Taba me Egjiptin, të cilën e kishte mbyllur gjatë gjithë pandemisë. Rihapja mundëson që një...

“Unë jam trajner futbolli” – Challandes refuzon të përgjigjet në lidhje me situatën politike mes Kosovës dhe Spanjës

Përzgjedhësi Bernard Challandes i shoqëruar nga Hekuran Kryeziu dhe menaxheri ekipor, Bajram Shala, kanë mbajtur konferencë për shtyp, para ndeshjes kundër Spanjës në kuadër...

Rregullatori gjerman i vaksinave: AstraZeneca nuk iu rekomandohet personave nën 60 vjet

Komisioni i përhershëm i vaksinimit i Gjermanisë (Stiko) ka rekomanduar që personat nën moshën nën 60 vjeç nuk duhet të marrin vaksinën Oxford/AstraZeneca. Sipas rekomandimeve...

Latest news