-1.4 C
Pristina
Thursday, January 27, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

5169 POSTIME
0 KOMENTET

Sekretari Blinken viziton Ukrainën mes tensioneve me Rusinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken e vazhdon turneun në Evropë me një vizitë në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, ku të enjten ai pritet...

​Edi Rama udhëton drejt Italisë, merr pjesë në konferencën mbi Evropën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është nisur drejt Italisë pasditen e sotme. Kreu i qeverisë do të marrë pjesë në konferencën e 10 të “The...

Haliti tregon pse Hashim Thaçi nuk e paditi Serbinë për gjenocid

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ishte këshilluar nga ekspertë dhe avokatë të njohur...

Kuvendi sot mban seancë, deputetët diskutojnë për arsimin dhe rrymën në veri

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare në të cilën pritet të ketë debat parlamentar në lidhje me organizimin e arsimit në...

NJË RREGULL I MREKULLUESHËM QË KËRKON BURRA E BESIMTARË TË RRALLË

Thotë Allahu i Madhëruar: “Pranoje atë që të falin, urdhëro për mirësi dhe rri larg të paditurve!” El Ea’raf 199. Shpjegimi i ajetit Ky ajet përmbledh...

Shtatë vendet më të zhvilluara perëndimore: Kina është e dhunshme gjersa dashakeqe është Rusia

Një grup i shtatë vendeve më të zhvilluara perëndimore kritikoi sot Kinën dhe Rusinë, duke e quajtur Moskën dashakeqe dhe Pekinin të dhunshëm, por...

Raporti, lindshmëria në SHBA në nivelin më të ulët në një shekull

Një raport i publikuar të mërkurën tregon se niveli i lindjeve në Shtetet e Bashkuara ra me 4 për qind vitin e kaluar, rënia...

OBSH: Nuk kemi shumë besim në të dhënat për vaksinën kineze

Ekspertët nga Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) kanë shprehur “shumë pak besim” në të dhënat nga kompania farmaceutike kineze Sinopharm mbi vaksinën kundërCOVID-19 në...

Gazetari francez kidnapohet në Mali

Ministria e Punëve të Jashtme të Francës konfirmoi zhdukjen e gazetarit francez Olivier Dibou në Mali. Gazetarja Christophe Deloire, e cila raporton për “Le Point...

Abazoviq: Nuk ka drejtësi derisa ndonjë gjyqtar të përfundojë në burg

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq tha se nuk kishte turp që pas lirimit të njërit prej drejtuesve të klanit të Kavacit, Slobodan...

Latest news