18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

1613 POSTIME
0 KOMENTET

Samiti i BE-së trajton vaksinimin dhe raportet me SHBA-në e Turqinë

Liderët e Bashkimit Evropian fillojnë sot (25 mars) një samit në të cilin do të diskutojnë për çështjen e vaksinimit kundër COVID-19, si dhe...

Erdogan i thotë Kurtit të rishikojë çështjen e ambasadës në Jerusalem

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti që të rishikojë çështjen e hapjes së Ambasadës së Kosovës...

AstraZeneca konfirmon efikasitetin e lartë të vaksinës së saj

Kompania AstraZeneca ka përditësuar shkallën e efikasitetit të vaksinës së saj kundër COVID-19 në 76 për qind. Vendimi vjen derisa udhëheqësit e Bashkimit Evropian...

Turqia reagon ashpër ndaj deklaratës së Presidentit francez, Macron

Turqia reagoi ndaj akuzave të padrejta dhe të paqëndrueshme të Presidentit të Francës, Emmanuel Macron ndaj Presidentit Recep Tayyip Erdogan.Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve...

Në tetor të këtij viti pritet të dal në shitje makina fluturuese

Nga muaji i ardhshëm pritet të prezantohen prototipet e makinave të para fluturuese.Ende pa përfunduar prodhimi i tyre, janë bërë disa porosi për blerjen...

Merkel i shkruan Kurtit, ia përmend “prioritetin e 6-të ose të 7-të”

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, e ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen Kryeministër i Kosovës.Ajo këtë e ka bërë përmes një letre, në të...

Facebook thotë se ka ndaluar spiunimin e ujgurëve

Kompania Facebook njoftoi se ka ndaluar përpjekjet e hakerëve në Kinë për të spiunuar mbështetësit e pakicës ujgure që jetojnë jashtë këtij vendi. Një...

SHBA-ja sërish i kërkon Turqisë të mos e mbajë armatimin rus

Shtetet e Bashkuara e kanë përsëritur thirrjen ndaj Turqisë që të braktisë pajisjen me sistemin rus të mbrojtjes raketore S-400. Gjatë një takimi të...

Rritja e pagës mesatare nuk e ulë varfërinë

Menan Abdullahu nga Tetova është një nga pensionistët e shumtë, që me të ardhurat mujore prej 6.000 denarëshe apo rreth 100 euro, nuk arrin...

Turqia rriti eksportet e agrumeve në Rusi

380 milionë e 232 mijë dollarë eksporte të agrumeve nga Turqia prej gjithsej 813 milionë dollarëve të realizuara gjatë 6 muajve të sezonit u...

Latest news