2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

12018 POSTIME
0 KOMENTET

Kosova sytë nga donatorët për vaksina kundër COVID-19

Kosova mbetet vendi i vetëm në Evropë që ende nuk ka mundur të nënshkruajë ndonjë kontratë për blerjen e vaksinave kundër COVID-19 dhe çdo...

​Programi qeverisës pritet të votohet këtë të premte

Të premten pritet që Qeveria e Kosovës të votojë programin qeverisës për katër vitet e ardhshme, zbatimi i të cilit mund të nisë pasi...

Kryetari i Athinës: Mbështesim liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka pritur sot në takim kryetarin e Athinës, Kostas Bakoyannis, ku pas takimit, në një konferencë të...

​Auditori i Përgjithshëm: Institucionet nuk siguruan qeverisje të mirë elektronike

Institucionet publike qendrore dhe lokale të Kosovës nuk kanë arritur të sigurojnë qeverisje të mirë të teknologjisë së informacionit. Kështu u bë e ditur në...

Këshillë femrës muslimane me rastin e muajit të Ramazanit

Falënderimet i takojnë All-llahut të Madhërishëm, ndërsa përshëndetjet dhe selamet tona janë mbi profetin Muhammed Mustafa, mbi familjen dhe shokët e tij dhe mbi...

Kurti: Objektivi ynë është vaksinimi i 60% të popullatës

Kryeministri Albin Kurti në një konferencë për përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi nga ambienti ku ka rifilluar vaksinimi pas pranimit...

Biden: Deri më 4 korrik do të imunizohen 70% e amerikanëve

Presidenti Joe Biden po vendos një objektiv të ri për imunizimet, për të vaksinuar me një dozë 70 për qind të amerikanëve të rritur...

Hapet ura e varur më e gjatë në botë

Portugalia ka hapur urën e varur më të gjatë në botë. Ura për këmbësorë, në Arouka, mbahet nga kabllo të rënda çeliku, dhe ka...

Zaev: Në BE, jo me çmimin e identitetit dhe gjuhës

“Bashkimi Evropian nuk na duhet nëse çmimi për këtë të ishte heqja dorë nga gjuha dhe identiteti maqedonas, pasi do të bëhemi sikur pluhuri...

SI KA NDRYSHUAR RAPORTI I NJERIUT ME ZOTIN NË KUSHTE PANDEMIE GLOBALE – IMAM DR. TAHIR KUKAJ

Imam Dr. Tahir Kukaj, Këshilltar për Çështjet Fetare i Kryetarit të Bashkisë së New Yorkut Bill DeBlasio, NYPD Chaplain dhe Zv. President i Qëndrës...

Latest news