30.8 C
Pristina
E martë, 3 Gusht, 2021

17 vjeçari çon në vend amanetin e gjyshit, për t’u bërë hafëz (VIDEO)

Më të lexuarat

Xhamia për të është Shtëpia e dytë, streha e shpirtit të tij dhe vendi të cilit ka vendosur t’ia dedikoj jetën.

I rritur në një familje besimtarësh, ai ka trashëguar rrugën dhe bindjet e tyre, ndërsa muajn e kaluar ai arriti të fitoj titullin hafëz i Kuranit ose memorizues i Kuranit.

Por historia e 17 vjeçarit, hafëzit më të rinjë nê Komunën e Gjilanit lidhet edhe me emrin e tij qê ka një rëfim në vete…

Për më shumë ndiq Videon në linkun më poshtë:

https://www.facebook.com/ATVKS/videos/294089372508065/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit