Zjarr në Presidencën e Shqipërisë

0
44

Një zjarr ka përfshirë sot në mbrëmje rreth orës 21:40 katin e tretë të godinës së Presidencës së Shqipërisë në Tiranë.
Sipas forcave zjarrfikëse që konfirmojnë lajmin, mësohet se zjarri ka rënë në një kasetë elektrike, e më pas flakët janë përhapur.

Në vendngjarje po punojnë forca të shumta zjarrfikësesh për të shuar flakët, ndërkohë që ende nuk dihen dëmet nga zjarri dhe shkaqet e rënies së tij, transmeton BalkanWeb.

Pas ndërhyrjes së tyre bëhet me dije, se zjarri është drejt normalizimit.kohaislame