Vriten 5 diplomatë nga Emiratet e Bashkuara, nga sulmi me bombë në Afganistan

0
178

Pesë diplomatë nga Emiratet e Bashkuara janë vrarë në Kandahar të Afganistanit të martën, konfirmuan Emiratet e Bashkuara Arabe.
Sulmi i dyfishtë me bombë i cili ndodhi afër parlamentit në Afganistan sipas raporteve kishte për cak anëtarë të Agjencisë Afgane të Inteligjencës,
Më shumë se 38 persona janë vrarë dhe mbi 80 janë plagosur, transmeton KosovaPress.