Vazhdon dhuna në Jemen, shumë të vrarë e të plagosur

0
40

Të paktën 20 njerëz janë vrarë, ndërsa më shumë se 60 të tjerë janë plagosur shkak i një shpërthimi gjatë  provave të një parakalimi ushtarak në kryeqytetin jemenas Sana, njoftuan burimet brenda policisë.

Ministri i mbrojtjes së Jemenit dhe shefi i shtabit ishin të pranishëm, por shpëtuan nga sulmi pa u lënduar, thanë burimet brenda ushtrisë. /kohaislame