Turqia ndihmon Shqipërinë me mjete mjekësore

0
55

Ilir Hoxholli, një aktivist i mirënjohur për çështjen e bamirësisë ka postuar së fundmi disa fotografi nga momenti aeroplani i Air Albania po ngarkohej me gjëra mjekësore, që këto pastaj të vijnë për në Shqipëri për tu ndihmuar popullit shqiptarë dhe mjekëve me pajisije mjekësore.

Ai ka shkruar: “Ne keto dite veshtiresie Turqia lejoi qe mjete mbrojtese mjeksore per stafin e mjekeve te vijne ne Shqiperi! Faleminderit Turqise!
Kur cdo vend ka bllokuar cdo pajisje mjeksore keto pajisje marrin shume vlere…”.

Shteti mik i shqiptarëve Turqia, vazhdimisht gjatë kësaj sprove të madhe që po kalon populli shqiptarë dhe bota ka treguar një zemërgjerësi, duke premtuar ndihma nga më të ndryshmet, si nga stafi mjekësor e deri tek gjëra bazike shëndetësore.

Edhe kryeminstri i Shqipërisë Edi Rama ka postuar fotografi të tilla duke thënë: “LASGUSHI NË KËTË ÇAST DUKE U NGARKUAR NË STAMBOLL ME ARMË PËR MBROJTJEN E JETËS SË PACIENTËVE DHE MJEKËVE TANË”./KohaIslame.com/