TURP – Arbana Xharra edhe në kso fatkeqësie Tërmeti akuzon Myslimanët

0
4698

Racistja dhe Islamofobja e njohur nga Kosova Arbana Xharra ka vazhduar me fyerje ndaj shumices shqiptare qe i perkasin besimit Islam, ajo së fundmi me plot fyerje i ka akuzuar Myslimanët se gjoja ata kan thënë Zoti është kundër shqiptarëve, ja postimi i saj i plotë:

 

Mu në zemrën e kësaj tronditjeje, fetarët do të bënin shumë mirë të na kursejnë nga deklaratat e tyre idiote, duke na sugjeruar gjoja Zoti i tyre dënoi shqiptarët apo se ekzistenca e këtij populli varret nga disponimi i Zotave të tyre. Mbani për vete nëse e ndieni veten mirë me mend e me botë. E kanë vendosur të reflektojnë si idiotë të thellë edhe në shekullin 21.