Transfermarkt: Mavraj u transferua në Hamburg (Foto)

0
151

Mërgim Mavraj është zyrtarisht futbollist i Hamburgut.

Sipas mediave gjermane, mbrojtësi kuqezi ka kryer sot në mesditë vizitat mjekësore, të cilat i ka kaluar me sukses.

Sipas faqes së njohur të transferimeve, “Transfermarkt.com”, Mavraj ka firmosur një kontratë deri në verën e 2019-ës dhe do të përfitojë 1.8 milionë euro në sezon.

Mbrojtësi i Kolnit në fazën e parë të sezonit në Bundesligë, zhvilloi 16 ndeshje, duke qenë një pikë referimi për ish-ekipin e tij.

mavraj-2