“Transfer bombë” shpërtheu në Kosovë: Agushi, Ismaili e Petrovic kaluan te Besa e Pejës

0
87

Tre futbollistët e futsallit nga Maqedonia, Ferid Agushi, Taulant Ismaili dhe Dragan Petrovic janë bërë pjesë e klubit të futsallit Besa nga Peja, duke ardhur nga Feniks.

Lajmin e ka konfirmuar Taulnat Ismaili në llogarinë e tij në facebook, ku pa publikuar një fotografi me bashëlojtatët e tij.

“Sot zyrtarisht jemi lojtar të Fc Besës, jemi krenar që deri sot kemi qenë lojtar të Fc Feniks klubit më të trofeshëm në Kosovë”, shkruan Ismaili.

Edhe Besa e Pejës është kandidate për të marrë pjesë në fazën  e play-off në futsall-in e Kosovës./lajm