Tirana lëkundet nga tërmeti

0
43

Një tërmet me magnitudë 3. 2 të shkallës rihter lëkundi sot në mesditë kryeqytetin.Instituti sizmologjik bën të ditur se epiqendra e tërmetit ishte 12 km në jug perëndim të Tiranës, në Pezë Helmës.Koordinatat e tërmetit janë 41 24 në veri dhe 19 82 në lindje.

Në epiqendër intensiteti i tërmetit është ndjerë 4 ballë, ndërsa në Tiranë e në zonat përreth është ndjerë 3- 4 ballë. Instituti sizmologjik bën të ditur se
Nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar./kohaislame/