Stuhia godet pjesën verilindore të SHBA-së, dy të vdekur

0
38

Stuhi e fuqishme e goditi pjesën verilindore të SHBA-së në të cilën humbi jetën të paktën dy persona.

Erërat e fuqishme shkaktuan defekt në instalimet elektrike, për shkak të cilës mijëra njerëz mbetën pa energji elektrike.
Sipas koordinuesit për situata të jashtëzakonshme në qarkun Poter, Glen Dan një grua humbi jetën në Pensilvanij kur mbi një automobilin e saj ka rënë një dru derisa është përpjekur të gjejë strehim.
Rreziku për shkak të motit të keq mund të zgjat disa orë, ndërsa Enti kombëtar meteorologjik dha paralajmërime për Delaver, Merilend, Nju-Xhersi dhe Arkanzas./albtime/kohaislame