Studentët rinisin protestat, bojkotojnë mësimin

0
20

Sic kishin paralajmeruar, sot, kur ka kaluar më shumë se një vit nga protestat e fundit, studentët i janë rikthyer sërish marshimit duke bojkotuar edhe mësimin.

Një grup studentësh nga Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë, por edhe te tjere, i jane përgjigjur thirrjes për revoltë nga organizata Rezistenca Rinore.

Sic duket ne kete video te Gazetes Mapo, studentet po shkojne drejt korpusit ne nje nga rrugicat qe lidhet me fakultetin e Drejtesise.

Ata kanë bojkotuar mësimin në shenjë protestë ndaj, paktit për universitetin, që sipas tyre është një mashtrim.

Sipas tyre qeveria është në panik nga protesta, ndaj kanë filluar të ndryshojnë edhe oraret e seminareve dhe të aktiviteteve me qëllim pengimin e protestave.