Skandaloze: Presidenti i KE-së, Juncker i dehur në Samitin e NATO-s

0
115

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker u pa duke ecur me pengesa, e hezitim dhe duke humbur balancën e tij disa herë përpara një darke gala në samitin e NATO-s në Belgjikë.

Udhëheqësi i Komisionit Evropian nuk ishte aspak duke kontrolluar lëvizjet gjersa u ndihmua nga liderët botëror si presidentët e Finlandës dhe Ukrainës.

Kryeministri holandez Mark Rutte hyri gjithashtu në mesin e atyre për të drejtuar 63 vjeçarin Juncker në ngjarjen në Bruksel të mërkurën mbrëma, e që menzi rrinte në këmbë.