Siri: Rënia e Asadit, çështje kohe

0
54

Ish kreu i misionit të Kombeve të Bashkuara në Siri, gjenerali Robert Mood, ka thënë se rënia e qeverisë së Bashar al Asadit është çështje kohe.

Gjenerali nga Norvegjia ka lënë Sirinë javën e kaluar dhe ka thënë se megjithëkëtë rënia e Asadit, nuk nënkupton se konflikti në Siri do të përfundojë menjëherë.
Forcat siriane kanë vazhduar bombardimet në Aleppo.
Departamenti amerikan i shtetit, ka thënë se ekziston frika që po përgatitet ndonjë masakër në këtë rajon të Sirisë./Indeksonline/kohaislame