SIRI – BAN KI-MOON: OBSERVATORËT E OKB-SË SULMOHEN NGA TANKE TË USHTRISË

0
37

Një autokolonë që transportonte observatorë të OKB-së dhe kreun e tyre, gjeneralin Babacar Gaye, u sulmua të hënën nga disa “tanke të ushtrisë siriane”, deklaroi sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon.

“Gjenerali Gaye dhe ekipi i tij janë vënë në shënjestër disa herë dhe janë qëlluar nga tanke, megjithatë nuk ka asnjë të plagosur nga ky sulm”, deklaroi Ban Ki-moon, gjatë një konference për shtyp.