“Shvercerat” me mesazh për Hoxhë Halil Kastratin [FOTO]

0
294

Shvercerat me mesazh per humanistin Halil Kastratin [FOTO]

Takimi i xhiros së 17-të në elitën e futbollit vendor ndërmjet Shkupit dhe Renovës i zhvilluar në Çair kaloi nën hijën e tifozëve “Shvercerat”, të cilit dhuruan spektakël për festën e 28 nëntorit. Para fillimit të ndeshjes, “Shvercerat” shpalosën koreografinë në të cilën shkruhej “Dy krenarja gjithmonë valon mbi ty”.

Ndërkohë më pas, tifozët vendas shfaqin edhe banderolën kushtuar humanistit të madh shqiptarë, Halil Kastrati. “Na bashkove rreth një ideali, ti o hoxhë HALIL KASTRATI”, shkruhej në banderolën e “Shvercerave”, të cilët edhe brohoritnin emrin e humanistit. /InfOSport.mk