Shkarkohet Mimoza?

0
40

Ministrja Mimoza Kusari-Lila sot mund ta ketë fundin e saj në krye të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, në rast se ajo nuk e tërheq vendimin për masat ndaj çimentos së importuar.

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës do të jetë vendimtare për fatin e saj dhe vendimin që ajo po e mbron me çdo kusht.
Grupi Parlamentar i Aleancës Kosova e Re, ka kërkuar interpelancë nga Mimoza Kusari-Lila që të japë sqarimet në detaje për vendimin e saj, shkruan “Zëri”.
Ndërkohë, në përkrahje të AKR-së janë edhe partitë opozitare./Ineksonline/kohaislame