Sadiku drejt Turqisë, shok skuadre me ish yllin e Real Madrid

0
261

Armando Sadiku me shumë gjasa do të largohet nga skuadra e Levantes. Sulmuesi shqiptar nuk është në planet e spanjollëve, si rrjedhojë ai duhet të zgjedh një klub tjetër ku mund të aktivizohet si titullar.

Pas Arisit të Selanikut, interesim për bomberin e Kombëtares kanë shfaqur edhe dy skuadrat turke Rizespor dhe Sivaspor. Te kjo e fundit aktivizohet edhe futbollisti brazilian Robinho.