Pristina
Saturday, April 20, 2024

Reali nuk ia fal “dakikun”, ia mbush portën gola

Më të lexuarat

Fitore e thellë e Real Madridit në përballjen e të shtunës mbrëma kundër Mallorcas duk e mposhtur atë me rezultat 5-2.

Të parët shënuan mysafirët përmes Emilio Nsue në minutën e 6-të ndërsa Reali barazoi në minutën e 15-të përmes Higuain.

Por, në minutën e 21-të mysafirët bënë surprizën duke shënuar golin e epërsisë për 2-1, rezultat të cilin e mbrojtën deri në minutën e 52-të, atëherë kur Cristiano Ronaldo barazoi për 2-2.

Pas vetëm dy minutash (54’), Luka Modriç kaloi në epërsi Realin ndërsa në minutën e 57-të, Gonzalo Higuain shënoi për 4-1. Goli përfundimtar u shënua nga Karim Benzema në minuat shtesë të takimit (90’ +1).
Pas kësaj fitoreje, Real Madridi arrin në 61 pikë, dhe mbetet 10 pikë pas liderit Barcelona, që nesër (e dielë) përballet me Rayo Vallecanon.kohaislame