Reali kontakton agjentin e Salahut, mbretërit u ofrojnë 70 milionë euro The Redsave

0
78

Zyrtarët e klubit të Real Madridit janë takuar këto ditë me agjentin e Mohamed Salahut.

Los Blancos janë të gatshëm të paguajnë një shumë të majme të parave për përforcime pas një fillim sezoni zhgënjyes këtë vit.

Kampionët evropianë janë 19 pikë pas rivalit të përbetuar në ligën elitare spanjolle, Barcelonës.

Salah si lojtar i Romës, vshtë takuar me Real Madridin në Ligën e Kampionëve

Dhe treshja e tyre sulmuese Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bale nuk kanë arritur këtë sezon të shfaqin perfomacën të mirë, ku deri më tani së bashku kanë shënuar vetëm 10 gola.

Sipas Diaro Gol, agjenti i Salahut, Ramy Abbas Issa është kontaktuar prej presidentit të madrilenëve, Florentino Perez.

Por, gjithashtu raportohet se ‘mbretërit’ janë të gatshëm të ndajnë 70 milionë euro gjersa Liverpooli pagoi 34 milionë sosh në kohën kur e transferoi egjiptianin, i cili po kalon nëpër një formë tëp jashtëzakonshme.

Theksojmë se sulmuesi 25-vjeçari ka shënuar 18 gola në 22 ndeshje në këtë sezon, duke përfshirë pesë në Ligën e Kampionëve.