Protestuesit vendosin tenda para Kuvendit maqedonas

0
73

Protestat para Kuvendit të Maqedonisë pritet të vazhdojnë edhe më tutje.

Alsat-M raporton se protestuesit aktualisht kanë vendosur një tendë te hyrja kryesore, dhe kanë paralajmëruar se do të vendosin edhe më shumë tenda.

Sipas këtyre raporteve thuhet se protestuesit kanë paralajmëruar turne për të qëndruar gjatë gjithë kohës para Kuvendit.

Nga situata e tensionuar sot në Maqedoni, për shkak të zgjedhjes së Talat Xhaferit kryetar të Kuvendit, janë lënduar 45 persona mes të cilëve edhe përfaqësues të policisë.

Që të gjithë jan