Prokuroria po heton rrahjen e deputetëve

0
55

Prokuroria komunale po mbledh dëshmitë rreth rrahjes së deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Burime brenda Prokurorisë Komunale në Prishtinë kanë konfirmuar se i kanë marrë regjistrimet e kamerave që janë të vendosura në hyrje-dalje të ndërtesës së Kuvendit, shkruan koha.
Në këto regjistrime shihet qartë e tërë rrjedha e përleshjes mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe atyre të PDK-së.
Megjithatë, kjo Prokurori ende nuk i ka marr në intervistë personat e përfshirë në konflikt: Rexhep Selimin e Florin Krasniqin e Vetëvendosjes dhe Latif Gashin e Bekim Haxhiun të PDK-së./Indeksonline/kohaislame