Preparat i thjeshtë i cili shëron bakterin Escherichia coli

0
221

Bëni një ilaç popullor i cili do të eliminojë problemet shëndetësore të shkaktuara nga bakteret.

Escherichia coli shkakton infeksionin e rrugëve urinare dhe të traktit të zorrëve, por edhe inflamacionin e tëmblit, hematoksi të rëndë, etj.

Escherichia coli është njëra ndër bakteret më të rënda, ndërkaq shumica as pas luftimit shumëvjeçar me barna, nuk mund të shërohet me sukses.

Përveç trajtimeve mjekësore, ka dhe shumë kura popullore që funksionojnë njëlloj.

Për këtë ilaç ju nevojiten këta përbërës:

⦁ 250 gramë rrënjë majdanozi
⦁ 2 limonë me lëvore,
⦁ 200 gramë mjaltë,
⦁ 2 decilitra vaj ulliri.

Përgatitja:

Lani rrënjët e majdanozit dhe bluani. Njësoj veproni edhe me limonin.

Përzieni majdanozin dhe limonin dhe në të shtoni mjaltin dhe vajin e ullirit.

Kur t’i përzieni mirë, masën e përftuar qiteni në një kavanoz të pastër.

Përdorimi: Merrni një lugë gjelle para kafjallit dhe një para mbrëmjes./tg