Pijet që ju mbajnë ngrohtë në mot të ftohtë

0
76

Nëse jeni jashtë duke shijuar motin e ftohtë apo edhe preferoni të qëndroni në shtrat, ne do ju tregojmë një listë të disa prej pijeve më të preferuara që do t’ju ndihmojnë që të mbaheni ngrohtë dhe komod gjatë temperaturave të ulëta.

Çokollata e nxehtë- Ju që jeni pëlqyes të ëmbëlsirave, çokollata e nxehtë zë vend në këtë listë, duke sjell një ngrohtësi dhe t’ju ëmbëlsoj gjatë motit të ftohtë.

Çaji me limon dhe xhenxhefil – Çaji me xhenxhefil të freskët së bashku me limonin dhe një lugë mjaltë, arrin të krijojnë një shije fantastike dhe t’ju mbrojnë nga ftohja në temperatura të ulëta. Ky çaj preferohet të pijet në orët e hershme të mëngjesit

Qumështi i shafranit- Qumështi i shafranit është në pije tradicionale e nxehtë e pasur me kardamomë të gjelbër, bajame dhe fëstëkë. Qumështi i ngrohtë me shafran i veshur me fruta të thatë ofron një shije të madhe dhe rrit nivelet e energjisë duke mbajtur trupin tuaj të ngrohtë gjatë atyre netëve të ftohta.