Pamje të rënda, ekzekutohet nga policia shqiptari në SHBA

0
313

Ka zgjatur më pak se një minutë gjithë ngjarja e cila përfundoi me ekzekutimin e shqiptarit Luan Agolli në Paterson të shtetit të New Yersey, në Amerikë.

Dëshmitarët që ndodheshin në mes të rrugës ku ndodhi ngjarja, kanë filmuar gjithçka deri në momentin kur policia amerikane kryen ekzekutimin e 42 vjeçarit raporton abcnews.al.

Viktima e identifikuar si Luan Agolli, ishte një këshilltar financiar 42-vjeçar.

Ajo nga çfarë raportojnë mediat amerikane nuk dihet se cili ka qenë shkaku që Agolli është parë me armë në dorë duke ia drejtuar njëherë vetes dhe njëherë policisë.

Po ka të ngjarë se Agolli ka patur stres dhe ankth duke rënë në gjendje depresive të thellë për shkak të koronavirusit.