Pamje të mrekullueshme të Mekës nga hapësira, kapur nga një austronaut rus (foto)

0
218

Astronauti rus Sergey Ryazanskiy postoi imazhe magjepsëse të qytetit të shenjtë të Mekës në Arabinë Saudite, të realizuara nga hapësira.

Në postimin e tij në Instagram, Ryazanskiy shkroi: “vendi më i shenjtë në botën islame. #Meka është e bukur ditë e natë, e pamundur t´a ngatërrosh atë me ndonjë qytet tjetër në botë edhe nga hapësira”.

Astronauti udhëton në botë dhe kap imazhe nga hapësira, të cilat i poston ato në Instagram.

Dhe imazhet janë mjaft mahnitëse! /tesheshi.com/