OBI: Dhuna izraelite në Gaza paraqet krim lufte dhe krim kundër njerëzimit

0
152

ANKARA (AA) – Dhuna izraelite gjatë protestave në kufirin e Gazës paraqet krim lufte dhe krim kundër njerëzimit, deklaroi të premten kreu i Organizatës për Bashkëpunim Islamik (OBI), Yousef Al-Othaimeen në takim urgjent që po mbahet në Stamboll.