Një tjetër jetë e flakur: Babai varros me duart e tij vajzën 10-vjeçare të vrarë nga bombardimet në Siri

0
115

KUJDES! PAMJE SHQETËSUESE!

Bombardimet qeveritare dhe të rebelëve vranë mbi 26 civilë dhe plagosën me dhjetëra në kryeqytettin sirian dhe në një bastion pranë të opozitës gjatë ditës së sotme, bënë të ditur mediat shtetërore dhe grupet e monitorimit.

Sulmi erdhi pasi regjimi lëshoi raketa në lindje të qytezës së Doumas disa ditë më parë, duke vrarë gjashtë civilë, sipas Syrian Observatory for Human Rights, një grup britanik monitorimi që ndodhet në Siri.1 3 4