Në Siri vritet djali i ish-liderit çeçen

0
39

Rustam Gelayev, djali i ish-komandantit kryengritësve çeçenë, Ruslan Galayev, është vrarë në Siri, gjatë luftimeve për kryengritësit opozitarë.

Ueb-faqja çeçene “KavkazCenter” bën të ditur se Rustam Galayev, i lindur në vitin 1988, është vrarë në mes të 11 dhe 13 gushtit, në një betejë kundër forcave qeveritare të Sirisë, raporton Rel.

Babai i Rustamit është vrarë nga trupat ruse në Dagestan, gjatë përpjekjeve të tij për të kaluar kufirin ruso-gjeorgjian në shkurt të vitit 2004. /Telegrafi/kohaislame