Ndërron jetë në skenë, publiku qesh duke menduar se është pjesë e shfaqjes

0
185

Komediani Ian Cognito ka vdekur në skenë gjatë një shfaqje në Bicester mbrëmë. Duke menduar se ishte pjesë e aktit të tij, anëtarët e audiencës në Klubin Lone Wolf Comedy vazhduan të qeshin pasi Cognito, kishte rënë i sëmurë.

John Ostojak, i cili mori pjesë në koncert, i tha BBC-së: “Vetëm 10 minuta para se ai të binte, bëri shaka duke thënë “imagjinoni të keni një goditje dhe të zgjoheni duke folur Uells”.

Ostojak shpjegoi: “Menduam se ishte pjesë e aktit.”
Sipas BBC, komik 60-vjeçar u ul në një stol ndërsa kishte vështirësi në frymëmarrje para se të binin në heshtje për pesë minuta gjatë shfaqjes. Përfundimisht u thirr një ambulancë, por Cognito u shpall i vdekur në vendngjarje.

Cognito, emri i vërtetë i të cilit ishte Paul Barbieri, ka qenë duke performuar në skenën stand- që nga mesi i viteve tetëdhjetë. Ai fitoi çmimin Time Out për Stand-up Comedy në vitin 1999.