Nacionalistët grek: S’kemi nevojë për emigrantë

0
49

Përfaqësuesit i partisë Agimi i Artë (Xrisi Avgi) në Greqi është shprehur se nuk duhet të ketë emigrantë, të gjithë emigrantët që hynë në Greqi ilegalisht duhet të përzihen nga vendi, sepse shteti nuk ka program për emigracionin.

Kreu nacionalistëve grek Nikolaos Michaloliakos deklarate i ka bërë në stacionin televiziv SKAI.
Në pyetjen e gazetarit se ka dhe emigrant që janë të ligjshëm, Michaloliakos përgjigjet se dhe ato që janë të ligjshëm, dikur ishin të paligjshëm dhe kanë hyrë ilegalisht nga mali apo deri.
Neve nuk na duhet forcë punëtore, Greqia s’ka nevojë për emigrant, duhet të largohen të gjithë, përfunduan përfaqësuesit e Xrisi Avgi./shekulli/kohaislame