Muhamed Salah fiton “Lojtari i Muajit” për të 6tën herë

0
77

Javën e kaluar, presidenti jozyrtar i Egjiptit dhe heroi i Liverpulit, Muhamed Salah ka fituar Futbollisti i Muajit për herë të 6-shtë, sipas ueb faqes së ekipit të Liverpulit.

Ky trofe jepet nga klubet e futbollit i bazuar në performancën dhe i votuar nga fancat, Salah shihet të jetë lojtari favorit konstant nga përkrahësit e Liverpulit.

Lojtari 25 vjeçar mban numrin 11 tek ekipa angleze ka shënuar 39 gola në këtë sezonë, duke shënuar 6 gola në pesë lojë./KohaIslame.com