Mos bleni më ilaçe për kollë, bëjeni vetë (VIDEO)

0
187

Nëse keni kollitje të vazhdueshme që po ju mundon, ilaçi i mëposhtëm mund të bëjë mrekulli.

Mbi të gjitha, është një mundësi shumë më e mirë se sa ilaçet që mund t’i gjeni në farmaci që mund të pëmbajnë edhe përbërës të dëmshëm dhe të kenë efekte anësore.

Ky ilaç kundër kollit që mund të përgatitet në shtëpi përmban disa përbërës të thjeshtë, si uji, sheqeri, mjalti organik, limoni, xhenxhefili dhe karafili.

Është shumë e lehtë për t’u përgatitur dhe është jashtëzakonisht efektiv kundër ftohjeve dhe gripit, transmeton Klan Kosova.

Përbërësit:

2 filxhanë e gjysmë ujë të filtruar

2 filxhanë mjaltë organik

Limon

Xhenxhefil

Karafil

Nëse nuk ju pëlqen sheqeri, mund ta largoni krejtësisht.

Më poshtë e keni një video që tregon në detaje se si duhet ta përgatisni këtë ilaç.