Michael Douglas merr Nobelin e hebrenjve

0
38
Michael Douglas mori çmimin “Genesis”, që njihet ndryshe edhe si çmimi Nobel i hebrenjve.
 
Çmimi ka një vlerë prej 1 milion dollarë.
 
Në krah të aktorit 70-vjeçar ishte e shoqja, Catherine Zeta-Jones dhe fëmijët, Dylan, 14, dhe Carys, 12.
 
Çmimi iu dha për shkak të karrierës së shkëlqyer në aktrim dhe aftësisë së tij për të frymëzuar komunitetin.
 
Në një intervistë, ai tha se do e përdorë çmimin për të forcuar lidhjet mes Izraelit dhe komuniteteve hebrenje në mbarë botën.