Meta takohet me Erdoganin në Sarajevë: Mirënjohës për peshën që Turqia mban për të mbrojtur Ballkanin dhe Europën nga…

0
59

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka takuar sot në Samitin e Sarajevës, Presidentin e Turqisë, Recep Taip Erdogan.

Gjatë takimit, kreu shtetit shqiptar ka vlerësuar marrëdhëniet e shkëlqyera dhe tradicionale mes Shqipërisë dhe Turqisë.

Meta i ka shprehur mirënjohje Presidentit të Turqisë për peshën që po mban vendi i tij për të mbrojtur Ballkanin dhe Europian nga emigracioni i paligjshëm.

“Kënaqësi të takoja sot në Sarajevë, Presidentin e Turqisë, z.Recep Tayyip Erdoğan.

Marrëdhëniet tona të shkëlqyera tradicionale kanë një të ardhme mjaft premtuese.

Mirënjohës për peshën e jashtëzakonshme që Turqia mban për të mbrojtur Ballkanin dhe Europën nga emigracioni i paligjshëm”, thekson Meta.

Kënaqësi të takoja sot në Sarajevë, Presidentin e Turqisë, z.Recep Tayyip Erdoğan.Marrëdhëniet tona të shkëlqyera tradicionale kanë një të ardhme mjaft premtuese. Mirënjohës për peshën e jashtëzakonshme që Turqia mban për të mbrojtur Ballkanin dhe Europën nga emigracioni i paligjshëm.🇦🇱🤝🇹🇷

Posted by Ilir Meta on Tuesday, July 9, 2019