Mësohet arsyeja e vdekjes së kosovares në banjën e Elbasanit

0
762

Ditën e djeshme një grua 65-vjeçare me iniciale J.I ndërroi jetë nga gazrat e ujërave termale (llixhat) në banjën e Elbasanit.

Sipas burimeve të Report TV, gruaja humbi jetën pasi nuk ju dha ndihma e parë. Ndërsa i shoqi ndodhet në gjendje të rëndë në QSUT.

Sipas të njëjtave burime mësohet se policia ka shoqëruar mjekun që ndjek pacientët gjatë banjave (pediatër në pension) dhe drejtorin e spitalit.

Ndërkohë po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.