Mediat Belge: Terroristi nga Parisi Abdeslam plagoset gjatë një operacioni policor

0
52

Një varg sulmesh terroriste ndodhën më 13 nëntor të vitit 2015 në Paris, me ç’rast 130 persona humbën jetën, ndërsa 351 të tjerë u plagosën

 

BRUKSEL (AA) – Salah Abdeslam i cili është i dyshuar për sulmin terrorist në Paris, është plagosur në Bruksel gjatë një operacioni policor, raportojnë mediat belge, transmeton Anadolu Agency (AA).

Një varg sulmesh terroriste ndodhën më 13 nëntor të vitit 2015 në Paris, me ç’rast 130 persona humbën jetën, ndërsa 351 të tjerë u plagosën.

Përgjegjësinë për këto dy sulme e mori organizata terroriste DAESH. Këto sulme i dënuan shumë zyrtarë shteti dhe organizata nga e mbarë bota.