Më pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e Hoxhë Avdyl Krasniqit

0
108

Edhe kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka shprehur ngushllime për vdekjen e Hoxhës Avdyl krasniqi, ja postimi i tij i plotë:

Më pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e Hoxhë Avdyl Krasniqit, luftëtar dhe burrë i fortë nga Vojniku i Skenderajt. Imami i Xhamisë së Burojës ishte një trim i rrallë. Ishte bashkuar që nga viti 1993 në organizimin dhe luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Vepra dhe virtytet e tij do të jenë përherë në mendjet dhe zemrat tona. Ngushëllime familjes dhe lavdi e përhershme jetës e veprës së Avdyl Krasniqit.