Mbreti Salman dhe princi i kurorës pritën në takim djemtë e Khashoggit

0
262

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz dhe princi i kurorës, Mohamed bin Salman, kanë pritur në takim djemtë e gazetarit saudit Jamal Khashoggit.

Sipas lajmit të agjencisë zyrtare të lajmeve të Arabisë Saudite, SPA, mbreti Salman dhe princi i kurorës në Palattin Yamamah u takuan me djemtë e gazetarit Khashoggi, Sehl dhe Salah.

Mbreti Salman dhe princi i kurorës shprehën ngushëllimet djemve, familjes dhe të afërmve të gazetarit Khashoggi.

Ndërsa Sehl dhe Salak kanë shprehur mirënjohjen e tyre për ngushëllimet.

Mbreti dhe princi i kurorës edhe para dy ditëve në një bisedë telefonike me Salah kishin shprehur ngushëllimet e tyre.