Masakër në SHBA

0
33

14 persona kanë humbur jetën pas disa të shtënave me armë, në një kinema në Denver të Shteteve të Bashkuara të Amerikës gjatë premierës së filmit ‘The Dark Knight Rises’, kapitull i ri i filmit të njohur ‘Batman’.

Lajmi u bë i ditur nga një radio lokale për mediat amerikane, dhe sipas këtij lajmi, në kinemanë e një qendre tregtare, një person i maskuar hapi zjarr duke lënë të vdekur 14 persona, ndërkohë që dyshohet për rreth 50 të plagosur.

Dëshmitarët okularë, kanë thënë për policinë se personi i armatosur mbante të njëjtën maskë si personazhi negativ i filmit. Pasi hapi zjarr ai hodhi edhe gaz lotsjellës.

Policia ka arrestuar personin e dyshuar si autor në parkingun e qendrës tregtare.trt/kohaislame