LG synon tejkalimin e Samsungut me telefonin e ri

0
85

Kompania LG ka paralajmëruar se më 21 shkurt do të lansojë telefonin G5 që pritet të jetë më i fuqishëm sesa seria e telefonave të Samsungut.

Një zyrtar i LG-së ka thënë për Korean Times se derisa telefonat e kompanive tjera janë zbehur pak muaj pas lansimit, sivjet LG është gati të tejkalojë Samsungun me telefona.

Raportohet se telefoni i ri LG G5 do të ketë ekran 5.6-inç QHD me Gorilla Glass 4. Pajisja do të jetë e fuqizuar me procesorin Snapdragon 820 Soc me 4 gigabajt RAM memorie dhe 65GB memorie të brendshme.

Kamera kryesore e këtij telefoni pritet të jetë 20 megapixels me laserin autofocus.