LG Optimus 4X HD rrugës për në Evropë

0
43

Tashmë nuk është sekret se LG është duke planifikuar të lansojë modelin e ri të telefonit me ekranin e ndjeshëm në prekje me 4.7 inç, Optimus 4X HD, i cili do të vijë në vendet e caktuara të Evropës.

Në mesin e vendeve të cilat do ta kenë telefonin e LG-së me procesorin Tegra 3 në Android 4.0, është dhe Gjermania, Suedia, Holanda, Mbretëria e Bashkuar, dhe Italia. 

Sipas një burimi të informacionit i cili është i afërt me kompaninë, LG gjithashtu do të përgatis edhe befasi të shumta me rastin e lansimit të Optimus 4X HD, i cili pritet të jetë njëri ndër modelet më të avancuar të telefonit Android. / Telegrafi / kohaislame /