Kryetari i BIK-ut në Prizren: Mos u shtirni të mërzitur për katedralen në Paris, kur digjeshin xhamia s’bënit zë

0
392

Mbrëmë në Paris u përfshi nga zjarri katedralja Notre Dame, për çka reaguan liderë botërorë dhe ata vendor.

Reagimet e të tjerëve i janë dukur dyfytyrësi kryetarit të BIK-ut në Prizren, Besim Berisha.

Në një postim në Facebook, Berisha ka shkruar se për katedralen po shtiren të gjithë kinse janë mërzitur, kurse askush nuk reagoi kur u dogjën xhamiat.

Më poshtë postimi i tij i plotë:

Jeni dyfytyrësh nëse për katedralen ne Paris mërziteni(shtireni per me i hi ne qef dikujt,se nuk e keni gajle per histori), kurse për xhaminë Emevite( dhe shume monumente tjera historike) ne Siri as zani nuk iu ni!

Sa per informatë, kjo xhami është 400 vite më e vjetër se katedralja qe u dogj.

Na e dim qe nuk merrni vesh ne histori, po sun po iu durojmë kur po luani me standarde te dyfishta, cdo gje Islame po iu pengon.

Jeni dyfytyrësh nëse për katedralen ne Paris mërziteni(shtireni per me i hi ne qef dikujt,se nuk e keni gajle per…

Posted by Besim Berisha on Tuesday, April 16, 2019