Khabib zbulon futbollistin e tij të preferuar

0
237

Kampioni i UFC, Khabib Nurmagomedov ka zbuluar futbollistin e tij të preferuar. Kampioni i peshave të lehta është shprehur se e do sulmuesin e Liverpoolit, Muhamed Salah.

“E ndjek, por nuk jemi takuar asnjëherë. Është lojtar i madh dhe një shembull, na duhen njerëz si ai. Refelekton imazhin e vërtëtë të etiketës sonë”, tha fillimisht Khabib.

“Gjenerata e re ka nevojë të mësojë nga përulësia e Salah. Është ikonë, do ta mbështësin ndërkohë që ai vazhdon të ketë suksese. E fascinon etika dhe vlerat që ai përhap çdo ditë në Europë”, u shpreh Nurmagomedov.