Kanceri, Asma e Bashar al Asad vendos shami

0
248

Presidenca siriane ka shpërndarë foton e bashkëshortes së Bashar al Asadit, Asmas, e cila me gjasë ka humbur flokët e saj për shkak të një seancave me kimioterapi, pasi muaj më parë u diagonstikua me kancer gjiri.

Ajo është shfaqur në një qendër të trajtimit të këtij lloj kanceri, duke u këshilluar me gra të tjera.

Me pamje sportive, e shpenguar, e qeshur dhe e shoqërueshme, gruaja e njeriut të cilit i atribuohen krime të tmerrshme në shtatë vite luftë civile, është filmuar duke ofruar këshilla te gratë e tjera se si të ruhen nga kanceri i gjirit. /tesheshi.com/