Juventus 4-0 Milan, notat e finales së Kupës së Italisë

0
46

Juventusit fitoi në finale të Kupës së Italisë me rezultat 4-0 ndaj Milanit.

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Medhi Benatia (56′, 64′), Douglas Costa (61′) dhe autogol nga Nikola Kalinic (76′).

Më i miri në këtë finale ishte Benatia, por edhe Costa, Miralem Pjanic e Gianluigi Buffon.

Gianluigi Buffon gjatë një momenti të ndeshjes mes Juves dhe Milanit në Kupën e Italisë(Foto: Getty Images)

Hakan Calhanoglu ishte më i miri te Milani, por edhe Giacomo Bonaventura bëri një paraqitje të mirë.

Ndërsa dështimi i ndeshjes ishte portieri i kuqezinjve, Gianluigi Donnarumma.

Për Juven ky ishte trofeu i katër radhazi në këtë garë dhe numër 13 në histori, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve.