“Jeta vazhdon” dhe nën Corona-n: Mohamed bin Salman blen Newcastle

0
75

Pronari i diskutueshëm i Newcastle, Mike Ashley më në fund ka vendosur të përmbushë dëshirën e tij për tifozët dhe të shesë klubin. Sipas Sky Sports, Ashley ka pranuar të shesë klubin në një fondacion saudit PIF në pronësi të Princit Mohammed bin Salman.

Ashley do ta shesë klubin për rreth 350 milion euro. PIF do të japë 80 përqind të parave, me dhjetë përqind në pronësi të vëllezërve Rueben të PCP Capital dhe Amanda Staveley.

Kushti i Ashley për të shitur klubin është që Staveley të emërohet presidenti i klubit.

Drejtimi i ri duhet të jetë zyrtar në periudhën e ardhshme. /tesheshi.com/